قوانین و مقررات


مقررات و شرايط عمومي ‌و اختصاصي عضويت

 

1- مشتري از امكانات فروشگاه اينترنتي بايد طبق ضوابط و مقررات طلا ابریشم استفاده نمايد.

2- با انصراف و اعلام كتبي مشتري به طلا ابریشم و يا عدم رعايت مقررات سيستم خرید و فروش اينترنتي ، مشتري از عضويت در سيستم خارج مي‌شود و طلا ابریشم مي‌تواند شناسه كاربري مشتري را غيرفعال نمايد.

3- احراز هويت مشتري

شخص حقيقي متعهد است ابتدا از طريق سايت طلا ابریشم نسبت به درخواست عضويت اقدام و برای تکمیل مدارک خود با مراجعه به شرکت طلا ابریشم یا با ارسال پست الکترونیک info@talaabrisham.com، مشخصات شناسنامه‌اي خود را به صورت صحيح و كامل همراه با مدرك هويتي معتبر به شرکت اعلام نمايد. شرکت از طرق متعارف صحت هويت مشتري را احراز و مراتب را به مشتري اعلام خواهد كرد. (لازم به توضیح است که به منظور خرید و فروش محصول و تحویل محصول  تکمیل مدارک فوق الزامی است.)

4- براي هر مشتري فقط يك درخواست عضويت ثبت خواهد شد و سيستم از ثبت درخواستهاي تكراري جلوگيري خواهد نمود.

 5- طلا ابریشم پس از تائیدیه واریز وجه و ارسال درخواست تحویل محصول  از سوی کاربر با حضور مشتری در دفتر مرکزی به همراه اصل شناسنامه ، کارت ملی و کد رهگیری دریافتی از سایت ، محصول ها را تحویل مشتری می دهد. (محصول ها فقط به کاربری که در سایت ثبت نام انجام داده و احراز هویت شده است تحویل می گردد.)

6- مسئوليت حفظ و مراقبت از شناسه كاربري و کلمه عبور منحصراً بر عهده مشتري خواهد بود و طلا ابریشم از اين جهت مسئوليتي نخواهد داشت.

7- در مواردي كه طلا ابریشم بنا به عللي از قبيل خرابي دستگاه هاي كامپيوتري ، قطعی اینترنت و خطوط ارتباطي ، رويدادهاي اجتناب ناپذير ،صدور بخشنامه هایی از سوی بانک مرکزی و یا ارگان های دولتی و هرآنچه كه خارج از كنترل باشد قادر به ارائه خدمات نباشد مسئوليتي متوجه طلا ابریشم نخواهد بود. لازم به توضیح است که در چنین شرایطی افراد با مراجعه حضوری به دفتر مرکزی طلا ابریشم می توانند نسبت به فروش  و یا تحویل محصول  خود اقدام نمایند.

8- چنانچه مشتري بصورت غير مجاز قصد ورود به سيستم را داشته و يا بمدت 6 ماه از سيستم استفاده نكند شناسه كاربري وي توسط طلا ابریشم غير فعال مي‌گردد .

9- طلا ابریشم مي‌تواند كليه موضوعات مشكوك و امحصول عات مربوط به اشخاص مظنون به سوء استفاده از سيستم را به مقامات انتظامي ‌و قضائي اعلام دارد تا تحت پيگرد قانوني قرار گيرند.

10- چنانچه مشتري شرايط و مقررات سيستم و يا ساير قوانين طلا ابریشم را رعايت ننمايد طلا ابریشم مي‌تواند علاوه بر موارد قانوني ، هر زمان و بدون امحصول ع قبلي شناسه كاربري مشتري را غير فعال نمايد .

11- طلا ابریشم هيچگونه مسئوليتي در قبال خسارت و زيانهاي وارده به مشتريان در اثر افشاء شدن شناسه كاربري و کلمه عبور از سوي خودشان بعهده نخواهد داشت.

12- در صورت فوت یا حجر هر یک از اعضاء، حساب کاربری وی مسدود می گردد و پس از طی مراحل قانونی وجه حساب مسدودی به وراث یا قیم وی مسترد می گردد.

ماده 10 قانون مدنی: قرادادهای خصوصی نسبت به کسانی که ان را منعقد نموده اند درصورتیکه مخالف صریح قانون نباشد نافذ است.

ماده338 قانون مدنی: بیع عبارت است از تملیک عین به عوض معلوم.

ماده 219 قانون مدنی: عقودی که بر طبق قانون واقع شده باشد بین متعاملین وقائم مقام آنها لازم اتباع است مگر اینکه به رضای طرفین اقاله یابه علت قانونی فسخ شود.

ماده 5 قانون تجارت الکترونیک :هر گونه تغییر در تولید، ارسال، دریافت، ذخیره و یا پردازش داده پیام با توافق و قرارداد خاص فیما بین طرفین معتبر است.